Wszystko o pigułkach Sliminator

No Comments

Przyciąganie funtów zrzucających wkrótce jest trudne do zniesienia. Ale czy leki i produkty odchudzające zmniejszają cokolwiek, nawet w kieszeniach? I czy są bezpieczne?
Ustalanie praktycznych oczekiwań
Nie ma żadnej magicznej kuli do utraty wagi. Najlepszym sposobem na zmniejszenie masy ciała i utrzymanie jej na dystans jest spożywanie zdrowego, niskokalorycznego planu żywieniowego i aktywność fizyczna. Więcej informacji na stronie https://rrr.com.pl/sliminator/

Pigułki odchudzające – farmaceutyki, leki bez recepty, produkty ziołowe lub różne suplementy diety – to co najwyżej narzędzia, które mogą pomóc w odchudzaniu. Ale jest stosunkowo niewiele analiz na temat tych produktów. Najlepiej zbadane z nich to leki na odchudzanie na receptę.
Na przykład w badaniu z 2016 r. Dokonano przeglądu 28 długoterminowych badań farmaceutyków w leczeniu problemów z wagą. Naukowcy doszli do wniosku, że gdy dana osoba dostosuje sposób życia, przepisany na receptę lek odchudzający zwiększy prawdopodobieństwo osiągnięcia „istotnej klinicznie” utraty wagi w ciągu roku.
Klinicznie znacząca redukcja masy ciała oznacza, że ​​schudłeś wystarczająco, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy i innych dolegliwości. Zazwyczaj określa się to jako 5 p.c lub więcej masy ciała.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że zmniejszenie masy ciała osiągnięte w warunkach badawczych może być również wyższe niż w rzeczywistości. Dodatkowo możliwe do wykonania nieprzyjemne skutki uboczne i antagonistyczne reakcje na tabletki odchudzające mogą mieć wpływ na skuteczność.
Uzasadnione jest oczekiwanie, że kapsułki odchudzające na receptę mogą być korzystne, ale nie będą magiczne. Nie działają dla wszystkich, a korzyści mogą być skromne. Badacze wiedzą znacznie mniej na temat potencjalnych korzyści i ryzyka związanych z pozagiełdowymi produktami odchudzającymi.

Zrozumienie zasad terapii bez receptyZrozumienie zasad terapii bez recepty

Bez recepty środki odchudzające można podzielić na dwie podstawowe kategorie:

· Leki bez recepty
·Suplementy diety

Wymagania dotyczące regulowania produkcji i reklamy tych dwóch rodzajów terapii są zupełnie inne. W przypadku leku bez recepty, przypominającego orlistat (Alli), firma farmaceutyczna musi przedstawić Food and Drug Administration (FDA) wyniki badań na ludziach (klinicznych), które wykazują bezpieczeństwo i skuteczność leku przy dawce bez recepty.

Twórcy suplementów diety są odpowiedzialni za zapewnienie ochrony swojego produktu i wysuwanie uczciwych oświadczeń na temat możliwych korzyści. Niemniej jednak roszczenia twórców nie podlegają przeglądowi ani zatwierdzeniu przez FDA przed wprowadzeniem do obrotu. Ponadto rodzaj lub jakość analizy stosowanej w celu wspierania roszczeń może być różna.

Jeśli FDA może wykazać, że suplement jest niebezpieczny, agencja może zakazać produktu lub poprosić producenta o jego dobrowolne wycofanie. FDA może dodatkowo podjąć działania w stosunku do producenta, jeśli nie ma żadnych dowodów na poparcie zgłoszenia.
Te różnice w analizie, produkcji i reklamie mogą utrudniać podejmowanie świadomych decyzji dotyczących produktów.
Interpretacja roszczeń dotyczących suplementów odchudzających

Kiedy suplement diety jest sprzedawany jako „klinicznie udowodniony” powodujący utratę masy ciała, powinien istnieć jakiś dowód naukowy, który mu pomoże. Takie oświadczenie nie zawiera jednak żadnych danych szczegółowych dotyczących badań medycznych.
Na przykład suplementy diety zawierające keton malinowy są sprzedawane jako klinicznie potwierdzone, naturalne produkty odchudzające. Według stanu na grudzień 2017 r. Wydrukowano wyniki tylko jednego badania medycznego z ketonem malinowym. Wyniki zawierają następujące informacje:
· W ośmiotygodniowej próbie wykorzystano wieloskładnikowy suplement z ketonem malinowym, kofeiną, gorzką pomarańczą, ekstraktem z korzenia imbiru i ekstraktem z korzenia czosnku, oprócz różnych ziół, witamin i minerałów.

· Siedemdziesięciu dorosłych z nadwagą zostało losowo przydzielonych do przyjmowania zarówno dopełniacza, jak i nieaktywnego składnika (placebo).
· Wszyscy uczestnicy zostali objęci ograniczoną dietą i programem treningowym.
· Czterdzieści pięć osób ukończyło wszystkie osiem tygodni procesu.
· Wśród osób kończących badanie powszechna redukcja masy ciała w grupie suplementów wynosiła 4,2 funta (1,9 kg).
· Typowa utrata masy ciała w grupie placebo wyniosła 0,9 funta (0,4 kilograma).
Utrata obciążenia w grupie leczonej była niewielka, a próba trwała tylko osiem tygodni, co nie jest wystarczająco długie, aby wiedzieć, czy dopełniacz pomoże w długoterminowej redukcji masy ciała. Ponadto uzupełnienie zawierało wiele składników, dzięki czemu nie można było ustalić, które elementy pomogły w zmniejszeniu obciążenia.

Zrozumienie problemów bezpieczeństwapigułką

Ograniczona analiza dodatkowo utrudnia określenie bezpieczeństwa uzupełnienia odchudzającego. A produkt niekoniecznie jest chroniony tylko dlatego, że jest naturalny. Chociaż rzadko, niektóre suplementy diety są powiązane z poważnymi problemami, przypominającymi uszkodzenie wątroby.
Efedra, czyli ma-huang, jest naturalnym stymulantem, niegdyś wykorzystywanym w produktach odchudzających. Jest to obecnie zakazane przez FDA ze względu na potencjalne negatywne skutki, łącznie z korekty temperamentu, wysokie ciśnienie krwi, nieregularne tętno wieńcowe, udar, drgawki i zawały serca.
Gorzka pomarańcza jest obecnie dostępnym naturalnym stymulantem stosowanym w niektórych suplementach odchudzających i jest zwykle znana jako substytut efedryny. Substancja czynna gorzkiej pomarańczy ma właściwości chemiczne i działania, które są podobne do efedryny i mogą być związane z porównywalnymi wynikami przeciwników. Ze względu na ograniczoną analizę i stosowanie gorzkiej pomarańczy w wieloskładnikowych suplementach diety ochrona produktu nie jest właściwie rozumiana.

Badanie przed zakupem

Niezbędne jest odrabianie lekcji dla tych, którzy są zajęci podejmowaniem bez recepty pigułek odchudzających. Informacje na temat wielu dietetycznych suplementów diety są dostępne on-line w Biurze Suplementów diety i National Heart for Complementary and Integrative Welllife.
Baza danych Natural Medicines podsumowuje analizy dotyczące suplementów diety i produktów naturalnych. Chociaż dane z bazy danych Natural Medicines można uzyskać wyłącznie w drodze subskrypcji, dostęp do nich może mieć biblioteka publiczna.
Włączenie lekarza do planów odchudzania
Jeśli zastanawiasz się nad tabletkami na odchudzanie, zdecydowanie powinieneś porozmawiać z lekarzem, szczególnie jeśli masz problemy zdrowotne, zażywasz przepisane leki, jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Konieczne jest również uzyskanie porady na temat możliwych interakcji z obecnym stosowaniem leków, witamin i minerałów.
Twój lekarz może również zaoferować porady dotyczące zmniejszenia masy ciała, pomocy, monitorowania postępów lub skierowania do dietetyka.

Categories: Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *